RUSZYŁ MONTAŻ NAKŁADEK DO ZDALNEGO ODCZYTU DANYCH Z WODOMIERZY

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne „EKO-BABICE” sp. z o. o. informuje, iż od dnia 13 lipca 2022 r. rozpoczął się montaż nakładek do zdalnego odczytu danych z wodomierzy.

Nakładki montowane są na wodomierzach głównych, na podstawie których rozliczani są klienci tut. Przedsiębiorstwa w dni robocze w godzinach 8:00 – 20:00 przez pracowników naszego Przedsiębiorstwa. Monterzy pracujący w terenie posiadają legitymacje służbowe i pisemne upoważnienie, dzięki którym mieszkańcy będą mogli zweryfikować ich wiarygodność poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta (tel. 22 722 90 08).

Zadaniem monterów jest założenie niewielkiej nakładki radiowej na wodomierzu głównym, przy czym w zakres ich czynności wchodzi również wykonanie dokumentacji fotograficznej instalacji przed i po założeniu nakładki.

Nadmienić należy, że mieszkańcy gminy Stare Babice nie ponoszą z tego tytułu żadnych kosztów ani opłat, a zyskują nowatorskie i bardzo wygodne rozwiązania. Wystarczy tylko, że na kilka minut udostępnią monterom pomieszczenie, w którym znajduje się wodomierz, by mogli zamontować nakładkę i sprawdzić jej poprawne działanie.

Akcja prowadzona jest etapami i w tym roku obejmie blisko 2000 gospodarstw indywidualnych, budynków wielorodzinnych, firm oraz instytucji.

W październiku planowany jest montaż nakładek w następujących miejscowościach : Mariew, Stanisławów, Klaudyn i Janów

O ewentualnych zmianach będziemy informowali na bieżąco.

Skip to content