EKO-BABICE Laureatem konkursów „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” i „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy” na Mazowszu

Dnia 5 października 2022 roku odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące tegoroczną edycję konkursów „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” i „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy” – etap regionalny.

W konkursach wzięło udział aż dwanaście firm, rywalizując o miejsce na podium w województwie mazowieckim w 2022 roku. Konkurs ma na celu stawiać za wzór firmy, które wyróżnia staranne planowanie i organizacja pracy. Są to firmy zarządzające bezpieczeństwem i zdrowiem pracowników w sposób bardzo efektywny. Ich właściciele wykraczają poza powszechnie przyjęte standardy.

Konkurs obejmuje trzy kategorie w zależności od ilości pracowników – do 49 zatrudnionych, od 50 do 249 zatrudnionych i powyżej 249 zatrudnionych. Gminne Przedsiębiorstwo komunalne EKO-BABICE Sp. z o.o. jest zdobywcą 1. miejsca w kategorii zakłady  pracy od 50 do 249 zatrudnionych.

Służba BHP prowadzi okresowe konsultacje z pracownikami EKO-BABICE. W firmie tej odbywają się codzienne odprawy pracownicze, podczas których uwzględniane są warunki pogodowe, by ewentualnie wprowadzić zmiany w planie prac dla poprawy komfortu pracowników. Prowadzone są również wyrywkowe kontrole przestrzegania zasad BHP.

Zakupiono pojazd specjalistyczny WUKO, który znacznie ograniczył kontakt pracowników ze ściekami i wpłynął na poprawę ergonomii pracy. W EKO-BABICE przez służby BHP prowadzone są konsultacje z pracownikami, służące polepszeniu warunków ich pracy. Ponadto pracownicy mają zapewnioną opiekę medyczną na podstawie podpisanej z lecznicą umowy oraz każdy z nich został przeszkolony z zakresu udzielania pierwszej pomocy i ochrony przeciwpożarowej.

Podczas wydarzenia Okręgowy Inspektor Pracy w Warszawie Andrzej Cegła pogratulował wszystkim laureatom sukcesu, którzy bez wątpienia są godnymi polecenia pracodawcami. Życzył im również utrzymania wysokich standardów, które będą miały przełożenie na dobre wyniki ekonomiczne.

Kierujemy serdeczne podziękowania dla Pani Bogumiły Milewskiej – Kierownik Działu Personalnego spółki „EKO-BABICE” oraz dla Pani Adrianny Kołosowskiej – Inspektorki BHP z ramienia firmy PROTECTION BEZPIECZEŃSTWO PRACY, BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE ANDRZEJ BORAŃSKI z którą nasze przedsiębiorstwo współpracuje, za doprowadzenie GPK „EKO-BABICE” sp. z o.o. do tak zaszczytnego miejsca.

EKO-BABICE Laureatem konkursów „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” i „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy” na Mazowszu EKO-BABICE Laureatem konkursów „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” i „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy” na Mazowszu EKO-BABICE Laureatem konkursów „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” i „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy” na Mazowszu

EKO-BABICE Laureatem konkursów „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” i „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy” na Mazowszu EKO-BABICE Laureatem konkursów „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” i „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy” na Mazowszu

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Skip to content