Aktualności

Niezapomniana impreza pod chmurką

W minioną sobotę, 15 czerwca 2024 r., odbyła się wyjątkowa impreza plenerowa pn. WIANKI 2024, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Słoneczna pogoda, piękna sceneria i mnóstwo atrakcji stworzyły idealne warunki do wspólnej zabawy i integracji mieszkańców Gminy Stare Babice.

Na wydarzeniu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla najmłodszych przygotowano strefę zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami, trampolinami i grami. Dorośli mogli natomiast odpocząć na wygodnych leżakach, spróbować pysznych potraw z grilla i lokalnych specjałów, a także wziąć udział w konkursach i zabawach z nagrodami. Takie konkursy z pytaniami dla dzieci, jak i dorosłych również przygotowała nasza Spółka. Namiot Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego „EKO-BABICE” sp. z o.o. cieszył się niemałym zainteresowaniem w szczególności naszych małych, kreatywnych mieszkańców. Kolorowe tatuaże, wielobarwne fryzury oraz ciekawe kształty balonów serwowane przez sympatyczną animatorkę, wywoływały uśmiechy na twarzach dzieci jak i rodziców. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy udanych wakacji!

 

Koszenie rowów

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne „EKO-BABICE” sp. z o.o. uprzejmie informuje mieszkańców, iż zostały rozpoczęte prace
dotyczące wykoszenia skarp, korony i dna rowów melioracyjnych na terenie Gminy Stare Babice.

Rozpoczęto prace przy rowie O-16 od ulicy Bugaj w kierunku ulicy Rekreacyjnej.

Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w „Eko-Babice”

W maju 2024 roku w siedzibie Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Eko-Babice sp. z o.o. przy udziale Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Błoniu oraz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach przeprowadzono dwudniowe szkolenie operatorów pojazdów z zabudową ssąco płuczącą.

Szkolenie prowadził Pan inż. Tomasz Dyrcz pracownik firmy Inter Global Sp. z o.o. z siedzibą w Rybarzowicach,  43-378 Rybarzowice ul. Bielska 914 od lat zajmujący się szkoleniami z zakresu obsługi samochodów z zabudową specjalistyczną typu WUKO i będący bezpośrednio  odpowiedzialnym za nadzór nad pracami serwisowymi na ww. zabudowami.

Tematem szkolenia była obsługa, eksploatacja i bezpieczeństwo pracy urządzeń specjalnych (wysokociśnieniowego układu wodnego oraz podciśnieniowego-próżniowego układu do wyciągania osadów, zabudowanych na podwoziach samochodowych, którymi na co dzień pracownicy firm komunalnych w branży wodociągowo-kanalizacyjnych prowadzą konserwację i eksploatację sieci kanalizacji sanitarnej.

W trosce o bezpieczeństwo pracowników naszego przedsiębiorstwa i ze względu na panujące zagrożenia, szkolenia takie prowadzone będą cyklicznie.

 

Informacja o postępie robót ul. Trakt Królewski Wojcieszyn

Trwa wymiana infrastruktury na sieci wodociągowej w ul. Trakt Królewski w miejscowości Wojcieszyn. Obecnie ukończono około 60% prac, w skład których wchodzi wymiana armatury odcinającej (zasuwy domowe i sieciowe). Przypominamy, że nadal mogą Państwo zgłaszać wnioski o przyłączenie nieruchomości do sieci wod-kan w tym celu należy wystąpić do Przedsiębiorstwa z wnioskiem o wydanie warunków technicznych przyłączenia do sieci wodociągowej i/lub kanalizacyjnej.
Wszelkie prace związane z przyłączeniem do sieci lub wymianą przyłącza, które będą wykonywane przez uprawnione firmy muszą odbywać się pod nadzorem Gestora sieci Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne „EKO-BABICE” sp. z o.o. Istnieje również możliwość bezpośredniego zlecenia robót do Spółki.
Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Pionu Technicznego pod nr telefonu (22) 722-90-08

Źródełka na terenie gminy zostały uruchomione

Szanowni Mieszkańcy

Miło nam poinformować, że uruchomiliśmy źródełka wody pitnej na terenie Gminy Stare Babice.

Lokalizacja czynnych źródełek:

ul. Rynek 17, Stare Babice

ul. Rynek 21, Stare Babice

ul. Wypoczynkowa (w Parku Gminnym), Stare Babice

ul. Kościuszki 1B, Blizne Jasińskiego

ul. Kopernika 5 (przy Placu Zabaw), Blizne Jasińskiego

ul. Sielska (przy Placu Zabaw), Wojcieszyn

ul. Zielona (przy boisku sportowym) polana pomiędzy Klaudynem a Janowem.

ul. Spacerowej (przy siłowni plenerowej) w Borzęcinie Dużym

Zapraszamy do korzystania!

Dofinansowanie ze środków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych

Niedawno informowaliśmy o dofinansowaniu, które nasza Spółka uzyskała z ZUS w ramach projektu pn.:” Dofinansowanie działań płatnika składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy”, którego celem jest poprawa warunków pracy, obniżenie poziomu obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego pracowników, zminimalizowanie kontaktu z materiałem biologicznym oraz usprawnienie procesu pracy. Uzyskane środki zostały przeznaczone m.in. na zakup dwunastu żurawi o udźwigu do 150 kg i pięciu żurawi o udźwigu do 300 kg ze stali ocynkowanej do przepompowni ścieków zlokalizowanych na terenie naszej Gminy oraz elektrycznego wózka podnośnikowego o udźwigu 1200 kg do magazynu. Aktualnie rozpoczęliśmy montaż urządzeń. Ich wykorzystanie przełoży się bezpośrednio na zmniejszenie obciążenie fizycznego pracowników, poprawę warunków pracy w terenie i większe bezpieczeństwo brygad.

Skip to content